Fotowoltaika

Czerp prąd ze słońca i zapomnij o rachunkach ! 🌞


Co możesz zyskać dzięki fotowoltaice 😀


Oszczędność

Instalacja fotowoltaiczna zwraca się w ciągu 7 – 10 lat w zależności od jej eksploatacji i zapotrzebowania klienta na prąd. Zazwyczaj instalacje powyżej 8 kW zwracają się szybciej, gdyż więcej energii jest zużywane przez domowników, co przekłada się na większe oszczędności w przyszłości.

Zobacz więcej

Własny prąd

Po zwróceniu się kosztów inwestycji w fotowoltaikę, prąd mamy za darmo. Płacimy jedynie za utrzymanie Łącza z energetyką, czyli około 12 zł/miesiąc. Nasa inwestycja ma aż 25 lat gwarancji na 80% wydajności, więc będzie nam służyć jeszcze przez długi czas.

Zobacz więcej

Niezależność

Nowe regulacje prawne pozwalają nam na to, by w korzystny sposób rozliczać się z zakładem energetycznym. Zapowiadające się rosnące ceny prądu będą sprzyjać posiadaczom instalacji PV, którym inwestycja w fotowoltaikę zwróci się w krótszym czasie.

Zobacz więcej

Czyste powietrze

Fotowoltaika jest ekologicznym rozwiązaniem, wchodzącym w skład OZE (Odnawialne Źródła Energii). Ogniwa produkując prąd nie wydzielają szkodliwych związków, ani dwutlenku węgla. Są zatem całkowicie bezpieczne dla otoczenia i środowiska.

Zobacz więcej
fotowoltaika Ostrowiec Świętokrzyski

Własna minielektrownię słoneczną

Dzięki nowym technologiom ogniwa zbierają promieniowanie bezpośrednie, odbite i rozproszone. Promieniowanie odbite to nic innego jak odbicie fotonu od wewnętrznej warstwy panela. Natomiast promieniowanie rozproszone występuje w pochmurne dni, kiedy słońce schowane jest za chmurami. Mimo tego możemy cieszyć się własną wyprodukowaną energią.

Zobacz więcej

Zapas energii

Swoją nadwyżkę prądu inwestor może oddać do sieci, która pełni funkcję magazynu energii. Nie potrzebne są dodatkowe akumulatory, które podwyższają koszty instalacji fotowoltaicznej.

Zobacz więcej

Niskie koszty eksploatacji

Moduły fotowoltaiczne tworzą bezobsługowe systemy. Jednak zalecane jest, by raz na jakiś czas oczyścić je wodą z kurzu i pyłu powstającego przez warunki atmosferyczne. Są to prace konserwacyjne paneli. Dodatkowym atutem instalacji jest długi okres gwarancji na 80% wydajności.

Zobacz więcej

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapraszamy do kontaktu 👇